Beskydy - Valašsko Beskydy.cz Podrobné hledávání v kategoriích
Hledání přes GPS mapu

InfoČesko


Přihlášení
Login
Heslo


Akce

Na Vítání ptačího zpěvu se představili ptačí obyvatelé Beskydského nebe
Na Vítání ptačího zpěvu se představili ptačí obyvatelé Beskydského nebe
Kdy: 8.4.2017
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

V sobotu 1. dubna 2017 od osmé hodiny ranní proběhlo akcí Vítání ptačího zpěvu zahájení turistické sezony na naučné stezce Beskydské nebe na Horečkách. Krásné počasí a hlavně velmi atraktivní program doslova nadchl návštěvníky akce. Nově opravená expozice Život v korunách stromů, komentované prohlídky, nový hmyzí hotel, exkurze do ptačí kuchyně, soutěže pro děti, ale především velmi úspěšný odchyt a kroužkovaní ptáků, udělaly z této akce nezapomenutelný zážitek.


Letos organizátoři připravili program, který překvapil nejen návštěvníky akce, ale i je samotné. Postarali se o to sami ptačí obyvatelé Horeček, lokality na pomezí Frenštátu a Trojanovic. Václav Tomášek a Róbert Špilák do odchytových sítí rozmístěných v lese postupně lapili pestrou kolekci ptáků. Přímo před zraky návštěvníků okroužkovali sýkorku uhelníčka, brhlíka lesního, červenku obecnou, strakapouda velkého a dlaska tlustozobého. Lidé neskrývali nadšení, ale opravdovým vrcholem bylo, když z plátěného transportního váčku, vytáhli samce datla černého. Datel černý byl Českou společností ornitologickou vyhlášen ptákem roku 2017. "No dnes to vyšlo úžasně, ještě před osmou ráno jsme v sítích neměli nic a najednou toto. Tahle lokalita je úžasná. Tady v tomto prostředí je to pro nás velká radost a krásná práce," zhodnotil program ornitolog Václav Tomášek. Velké pozornosti se těšil také hmyzí hotel, který je novým expozičním prvkem na naučné stezce Beskydské nebe. Velmi zasvěceně o funkci hmyzího hotelu vyprávěl znalec beskydské přírody František Šulgan. Ten měl spolu s Jitkou Urubovou na starost také komentované prohlídky na vzdušném chodníku s expozicí Život v korunách stromů. Vedle hmyzího hotelu je novým prvkem na stezce také krásně vyřezávaný Keltský kalendář stromů z dílny řezbáře Radka Zdražila. Kousek od kalendáře měli svůj stan ochránci přírody "Medvědi" z CVČ Astra, kteří v něm připravovali ptačí dobroty, kterými lze přikrmovat ptáky v zimním období. Výrobu ptačích budek si lidé mohli vyzkoušet pod dohledem Mikuláše Uruby, který vedle rad rozdával také technické plánky. Ve stánku Turistického informačního centra se soutěžilo v sestavování ptačích kostek i ve vyplňování vědomostních kvízů. Nositelé ptačích příjmení dostali ve stánku pamětní list. Lesní školka Na pasece v Trojanovicích a manželé Studníkovi připravili pro děti tvořivé dílny. V přilehlém Amfiteátru na Horečkách si malí návštěvníci akce mohli zasoutěžit s kamarády z CVČ Astra ve čtyřech disciplínách inspirovaných ptáky. Za to si každé dítě mohlo odnést připínací ptačí placku. "My jsme tady byli už loni a bylo to super. Proto jsme si letos přivstaly, abychom stihly kroužkování ptáků. A vyplatilo se nám to, jsme doslova unešené, datel byl úplně nej!" zhodnotily akci dvě starší dámy. Vítání ptačího zpěvu zorganizovalo Městské kulturní středisko Frenštát p. R. ve spolupráci s TIC Frenštát p. R., Technickými službami Frenštát p. R, CVČ Astra, ČSOP Radhošť, Českou společností ornitologickou, CHKO Beskydy a Lesní školkou Na pasece. Celý program krátce po třinácté hodině zakončila koncertem folková kapela Galerie z Kunčic pod Ondřejníkem.


Vítání ptačího zpěvu zahájilo jarní a letní turistickou sezonu na Horečkách a zpřístupnění celé naučné stezky Beskydské nebe, včetně vzdušného chodníku s expozicí Život v korunách stromů. Ta bude přístupná v rámci sezony až do konce října 2017.

Další informace lze stáhnout zde (DSC_5524_m.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Ceník reklamy | Zákaznická zona | Doporučujeme | Partneři

Průvodce Českem - InfoČesko.cz | InfoJeseníky.cz | inPhoto počasí

Copyright (C) 1998-2018 its Beskydy, s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Používá Gate.NET v3.16b
Doporučujeme: Lyžování Beskydy, Javorníky, Hostýnské vrchy | Ubytování Frenštátsko | Ubytování Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy | Ubytování Slezské Beskydy | Ubytování Frýdecko-Místecko | Ubytování Hostýnské vrchy | Last Minute Beskydy | Chalupy Beskydy | Beskydy bez bariér | Koupání v Beskydech | Horská služba Beskydy