InfoČesko
Přihlášení
Login
Heslo


Akce

Horečky fest 2016 nezklamal, užilo si ho více jak 4000 návštěvníků
Horečky fest 2016 nezklamal, užilo si ho více jak 4000 návštěvníků
Kdy: 26.7.2016
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

Jelen, Rytmus, Zrní, Mňága a Žďorp, Josef Laufer, Sebastian, francouzsko-belgický Vetex a celá řada dalších kapel a interpretů vystoupila v sobotu 9. července 2016 na šestém ročníku multižánrového hudebního festivalu Horečky fest. Pořadatelé slibovali celou řadu změn. Vedle účasti zahraničních kapel a bohatého programu pro děti, také významné rozšíření festivalového areálu, který se rozkládá v oblasti Horeček na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. To co organizátoři slíbili, nakonec také splnili. Odměnou jim byla zatím rekordní návštěvnost festivalu. Energií nabitý program Horečky festu 2016 si letos užilo přes 4000 návštěvníků!

Po pěti letech existence hudebního festivalu Horečky fest se pořadatelé rozhodli změnit dispozice celé akce. Vedle amfiteátru na Horečkách se letos festivalový areál z části přesunul na rozsáhlou louku před restaurací Rekovice. A jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Více jak čtyři tisíce návštěvníků letošního Horečky festu si užívalo mnohem většího prostoru. Produkce probíhala na třech pódiích a v taneční stodole. Dvě hlavní scény Continental a Siemens střídavě nabízely vystoupení největších festivalových hvězd, která se nepřekrývala a návštěvníci festivalu se kyvadlově přesouvali mezi oběmi hlavními scénami. Dvě menší, vykrývací scény, Rekovice stage a taneční stodola, běžely nezávisle na hlavních pódiích. Na Rekovicích probíhal program pro děti a později zde dostaly prostor alternativní kapely. V taneční stodole od 18 hodiny vystoupila celá řada DJ´s. Program festivalu zahájil, za velké účasti náctiletých fanynek, na Continental stage popový Sebastian se svou kapelou. Na Siemens stage následovali vynikající folkrockoví Docuku. Po patnácté hodině se ve skvělé formě publiku představil zpěvák a herec Josef Laufer. Ten si střihnul ty největší rokenrolové a swingové pecky a jeho vystoupení tleskal celý amfiteátr ve stoje. „Ten je naprosto úžasný, vypadá skvěle, a ten hlas! Prostě pecka!“ Svěřila se se svými pocity mladší maminka sedící v hledišti. Hned po vystoupení Josefa Laufra se lidé hromadně přesunuli před Siemens stage, kde už byla připravená Mňága a Ždorp. Na závěr vystoupení této valašskomeziříčské srdcovky předal přímo na pódiu ředitel festivalu Marian Žárský, frontmanovi Petru Fialovi festivalovou cenu, maxi láhev hruškovice zasazenou do ručně vyřezávaného dřevěného stojanu z dílny uměleckého řezbáře Radka Zdražila. Následovala spontánní akce, kdy za nadšených ovací publika putovala cena z ruky do ruky jednotlivých členů kapely. „Jde o úplnou novinku. Protože má náš festival už solidní jméno a historii rozhodli jsme se, že každý rok udělíme festivalovou cenu za přínos v oblasti rozvoje živé kultury. První ocenění tak nemohlo putovat nikam jinam než za Mňágou a Ždorp,“ popsala Zuzana Kalinová z produkce festivalu.

Podvečer na dvou hlavních pódiích patřil skvělé Lo Hrůzové s kapelou LoGarytmy a alternativní chuťovce kapele Zrní. Když před osmou večerní moderátor na Continental stage ohlásil zahraničního hosta Internacional Orchestr du Vetex, většina posluchačů netušila, o co půjde. Ale pouze do chvíle, než vtrhla na pódium dechová smršť balkánských rytmů, která jednu hodinu bušila ve zběsilém tempu do publika divokou hudební energii. Roztančený amfiteátr po hodině nechtěl tuto belgicko – francouzskou partu, která se částečně uvedla také roztomilou češtinou, vůbec pustit z pódia. Horní Siemens stage poté ovládnul sympatický Miro Šmajda s kapelou Terrapie. Skvěle zmáknuté vystoupení a bezvadná práce s publikem si vyžádaly hned několik přídavků. Po desáté večerní už amfiteátr pulsoval v rytmu skvělé muziky v podání jedné z letošních festivalových hvězd, kapely Jelen. Tisícihlavý kotel si společně s Jelenem notoval jejich největší hity. „Oni jsou velmi příjemní, nejen na pódiu, ale také v zákulisí. A jsou úplně nadšení z toho prostředí tady na Horečkách,“ řekla Lenka Krestová z dramaturgie festivalu. Mezi velké objevy letošního ročníku Horečky festu patřili bezesporu skvělí The Truth Is Out There. Tvrdá, démonická, elektro - hardcorová parta, nadchla nejen publikum, ale také pořadatele. „Tohle je prostě pecka, touto kapelou jsme si udělali radost a je nepochybné, že o této ostravské formaci v budoucnu ještě hodně uslyšíme,“ uvedl za organizátory Zbyněk Gerlich. Hlavní festivalový program ukončil po půlnoci na Continental stage slovenský rapper Rytmus. Usměvavý a velmi vstřícný se po své show fotil s fanoušky a pohodovou atmosféru festivalu si vyloženě užíval.

Velký prostor i letos věnovali pořadatelé Horečky festu rodinám s dětmi. Vedle vystoupení Klaunů z Balónkova a vynikajícího Pavla Nováka na Rekovice Stage, si děti užívaly tvořivých dílen a her ve festivalové školce nebo zkoušely své pohybové dovednosti se členy L.E.A.D. Parkour. Se soutěžemi přijel také promo tým hlavního mediálního partnera Hitrádia Orion. Rekovice stage odpoledne nabídla návštěvníkům festivalu folkovou kapelu Galerie a poté už tvrdší Gorilpop, bigbeatovou legendu Ciment a na závěr punkový Rotoped Band. V taneční stodole se od šesté hodiny večerní až do tří do rána vystřídali za mixážním pultem DJ Habesh, DJ Ruďas, DJ Noxed, DJ Phoenix@DJ Pivko, DJ Lucky Boy, DJ Nikisha, DJ Jožin a DJ cubaQa, který měl také celou taneční stodolu na starost.

Letošní Horečky fest, stejně jako v minulých letech, pořádalo Město Frenštát pod Radhoštěm, Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm a obec Trojanovice, za významné podpory Moravskoslezského kraje a generálních partnerů společností Continental Automotive Czech Republik s.r.o., Siemens s.r.o. Odštěpný závod Elektromotory Frenštát p. R., hlavního partnera společnosti Gienger spol. s.r.o. a desítek dalších partnerů a sponzorů.

Horečky fest 2016 je za námi. Ať žije Horečky fest 2017!

Další informace lze stáhnout zde (HoreckyFest_ds29.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Ceník reklamy | Zákaznická zona | Ochrana osobních údajů | Doporučujeme

Průvodce Českem - InfoČesko.cz | InfoJeseníky.cz | inPhoto počasí

Copyright (C) 1998-2018 its Beskydy, s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Používá Gate.NET v3.16b
Doporučujeme: Lyžování Beskydy, Javorníky, Hostýnské vrchy | Ubytování Frenštátsko | Ubytování Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy | Ubytování Slezské Beskydy | Ubytování Frýdecko-Místecko | Ubytování Hostýnské vrchy | Last Minute Beskydy | Chalupy Beskydy | Beskydy bez bariér | Koupání v Beskydech | Horská služba Beskydy