InfoČesko
Přihlášení
Login
Heslo


Akce

ČINORODÍ FRENŠTÁČANÉ SLAVILI NA DNI MĚSTA
ČINORODÍ FRENŠTÁČANÉ SLAVILI NA DNI MĚSTA
Kdy: 15.6.2016
Kde: Frenštát pod Radhoštěm, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Beskydy
Frenštát pod Radhoštěm

Den města Frenštátu pod Radhoštěm je tradiční akcí, kterou si užívají děti i dospělí. I letos byl pátek 10. června 2016 dnem plným slunce, hudby, tance, pohybu i kultury. Od 10 hodin se na náměstí Míru prezentovaly spolky, organizace, zájmová sdružení, tělovýchovné jednoty a poskytovatelé sociálních služeb působících nejen na frenštátsku. Dvanáctihodinový program probíhal tentokrát na jednom podiu na frenštátském náměstí, kde se během dne vystřídaly stovky účinkujících a vyhlašovali se také nejlepší pedagogové, sportovci, osobnost v sociální oblasti a městský strážník. Celodenní program zakončil koncert "Pocta městu", na kterém vystoupil zpěvák Michal Hrůza s kapelou Hrůzy.

Oproti minulým ročníkům došlo při letošním programu Dne města ke dvěma změnám a to že program začal už v deset hodin dopoledne a probíhal pouze na jednom podiu, které bylo umístěno na frenštátském náměstí. Vše se tedy odehrávalo na jednom místě a na podiu se během celého dne střídal jeden účinkující za druhým. Dopolední program patřil tradičně frenštátským základním školám a školkám, které měly opět svá vystoupení perfektně připravená. Také za ně od zcela zaplněného náměstí sklízely zasloužené ovace. Školní vystoupení byly krátce po poledni zakončeny slavnostně a to vyhlášením ankety o nejoblíbenějšího pedagoga - "Zlatý Felix". Anketa probíhala na dvou frenštátských základních školách a nejoblíbenějšího pedagoga tak volili sami žáci. Tentokrát si ocenění převzaly dvě ženy. Na Základní škole Záhuní zvítězila paní učitelka Mgr. Lenka Novotná. A na Základní škole Tyršova 913 zvítězila paní učitelka Mgr. Alena Maňasová, za kterou ocenění převzali žáci, protože paní učitelka byla se svou třídou na školním výletě. "My to paní učitelce předáme a oslavy si ve škole určitě nenecháme ujít," uvedla ředitelka školy Mgr. Zdeňka Murasová. Během celého dne se na náměstí prezentovaly ve vyzdobených stáncích školy, organizace, zájmová sdružení, tělovýchovné jednoty i organizační složky a odbory města. Návštěvníci se tak mohli povídat se zástupci jednotlivých organizací, prohlédnout si vystavenou techniku, ochutnat ovocné koktejly, vyplňovat kvízy, vyzkoušet si koňský trenažér, ochutnávat vynikající italské espresso nebo domácí koláčky, a mnoho dalšího. Od 13 do 17 hodin otevřelo zdarma své brány frenštátské muzeum se svými expozicemi. Během Dne města si občané Frenštátu pod Radhoštěm měli možnost prohlédnout také prostory nově zrekonstruované hasičské zbrojnice.

Odpolední program zahájilo vystoupení dětí z Centra volného času Astra a poté se pokračovalo ve sportovním duchu. Už tradičně se představil oddíl sportovní gymnastiky a v jednu hodinu se diváci přemístili do horní části náměstí, kde mohli sledovat neuvěřitelnou exhibici sportovců z oddílu L.E.A.D. Parkoure. Ti před očima diváků předváděli neskutečné kousky a bouřlivé ovace sklidili za závěrečný kousek, kdy s neuvěřitelnou lehkostí a přesností přeskočili deset na zemi ležících dobrovolníků. Sport poté vystřídala hudba. Téměř dvouhodinový program si připravil hudební obor frenštátské Základní umělecké školy. Po hudebním odpočinku nastoupila opět sportovní část programu. Požární útok předvedli mladí hasiči z JSDH Frenštát pod Radhoštěm a svou premiéru na Dni města měl také oddíl TJ Slovan. Jezdecká disciplína voltiž by se dala popsat jako gymnastika, akrobacie a tanec na cválajícím koni. Náročné prvky z voltiže předvedli reprezentanti tohoto sportu přímo na podiu na trenažéru, který se běžně využívá při tréninku. A v programu nemohly chybět také mažoretky z TJ Sokol. Další část programu patřila prezentaci klubu Kryt.

Během celého dne se na stáncích na náměstí prezentovaly také sociální služby, letos pod heslem "Jeden svět pro všechny". Na jednotlivých stáncích byly připraveny ukázky zdravotních a kompenzačních pomůcek, lidé měli příležitost získat cenné rady a informace přímo od jednotlivých zástupců organizací poskytujících sociální služby. Formou ankety se soutěžilo o večeři v restauraci Rekovice a o volné zpáteční jízdenky na lanovou dráhu Pustevny. Pomyslným vyvrcholením této prezentace bylo právě losování cen a vyhlášení osobnosti v sociální oblasti a také městského strážníka. Ocenění Osobnost v oblasti sociálních služeb z rukou vedoucí odboru sociálních věcí Anny Hrachové převzala paní Ludmila Řezníčková. Starostka města Zdeňka Leščišinová ocenila nejlepšího strážníka roku, tím se stal Daniel Adamec.

Podvečer však každoročně patří muzice. Okolo páté hodiny se na podiu představily další soubory Základní umělecké školy, následovalo vystoupení frenštátského rappera Kumara a projektu "Mezi břehy" a o půl sedmé si návštěvníci Dne města mohli vychutnat koncert smíšeného pěveckého sboru frenštátského gymnázia a střední průmyslové školy Garrenda, které svým vystoupení připravilo pódium pro samotný závěr programu a tím bylo už druhým rokem oceňování nejlepších sportovců a tentokráte i sportovních legend za rok 2015. Podruhé byla udělena cena starostky města, kterou za své celoživotní sportovní úspěchy získal mistr Československa z let 1950-51 ve sjezdu na lyžích, devadesátiletý a stále aktivně sportovně činný Franštišek Pitucha. Velké ovace v závěru ceremoniálu patřily Karlovi Lopraisovi, který před třiceti lety poprvé startoval na nejslavnější světové rallye Paříž - Dakar. Fenomenální automobilový závodník dokázal se svou legendární Tatrou tento nejtěžší závod světa šestkrát vyhrát. Stejně jako Františku Pituchovi i Karlovi Lopraisovi tleskalo frenštátské náměstí vestoje.

Celodenní nabitý a pestrý program Dne města Frenštátu pod Radhoštěm zakončil koncert nazvaný "Pocta městu". Letos si diváci užili koncert Michal Hrůzy s kapelou Hrůzy.

Další informace lze stáhnout zde (DSC_2938_Vladimir_Rajnosek-resized.jpg)
.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.


O projektu | Kontakty | Ceník reklamy | Zákaznická zona | Ochrana osobních údajů | Doporučujeme

Průvodce Českem - InfoČesko.cz | InfoJeseníky.cz | inPhoto počasí

Copyright (C) 1998-2018 its Beskydy, s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Používá Gate.NET v3.16b
Doporučujeme: Lyžování Beskydy, Javorníky, Hostýnské vrchy | Ubytování Frenštátsko | Ubytování Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy | Ubytování Slezské Beskydy | Ubytování Frýdecko-Místecko | Ubytování Hostýnské vrchy | Last Minute Beskydy | Chalupy Beskydy | Beskydy bez bariér | Koupání v Beskydech | Horská služba Beskydy