Kdy: 30.10.2014
Kde: Velké Karlovice, VELKÉ KARLOVICE
Beskydy
Velké Karlovice

V sobotu 25. října se ve Velkých Karlovicích konal běžecký závod BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil druhý ročník seriálu VALACHY TOUR. Absolutní vítězství v seriálu obhájil po tuhém boji až do posledních metrů závodu Svatopluk Janečka z Velkých Karlovic a mezi ženami pak suverénně Lucie Gruchalová z Bohumína. Celkově se do 5 závodů seriálu během roku zapojilo přes 1800 dospělých a 650 dětských závodníků.

Lichý a Néč - Lapinová vítězi BĚHEJ VALACHY
Na 400 závodníků se v sobotu 25. 10. postavilo na start terénních běžeckých závodůBĚHEJ VALACHY v karlovickém údolí Léskové. Šlo zároveň o poslední akci seriálu VALACHY TOUR 2014, jehož hlavním pořadatelem je Resort Valachy. Vyhodnoceni tak byli iabsolutní vítězové letošní „valašské túry“.
Hlavní závod BĚHEJ VALACHY na 12 km s 350 metry převýšení vyhrál třinecký talent a věkem stále ještě junior Tomáš Lichý. Do cíle dorazil s náskokem více než minuty před Polákem Andrzejem Dlugoszem. Ještě v půlce trati přitom bylo pořadí opačné, Lichý na průběhu nejvyšším bodem trati zhruba v polovině závodu ztrácel na polského matadoratéměř půl minuty. V dlouhém seběhu v druhé polovině trati však byl výrazně rychlejší a doběhl si tak pro zasloužený triumf! Na třetí příčce dorazil do cíle o další půlminutu zpět Milan Wurst.
Mezi ženami si vedla suverénně slovenská reprezentantka v triatlonu KristínaNéč-Lapinová. V cíli byl její náskok na druhou Šárku Grabmüllerovou téměř minutu a půl. Třetí příčku pak obsadila zkušená zlínská běžkyně Jana Žaludková.

Triumf v celkovém hodnocení VALACHY TOUR 2014 obhájil nejtěsnějším možným rozdílem Svatopluk Janečka, v ženách obhájila prvenství LucieGruchalová
Závod BĚHEJ VALACHY přinesl velký boj o vítězství nejen na příčkáchnejvyšších, ale také o několik stupínků níže, kde se bojovalo o celkové vítězství v seriálu VALACHY TOUR 2014. Mezi ženami bylo již před závodem rozhodnuto o obhajobě loňského triumfu Lucie Gruchalové. Ta díky svým předešlým výsledkům nemohla být předstižena, závod si tedy užívala pouze v roli divačky. A přihlížela tak výbornému výkonu prachatické Šárky Grabmüllerové, která se skvělým výkonem vyšvihla v celkovém hodnocení TOUR na druhý stupínek před Lucii Javorovou z Hvozdné.
Obrovský boj o celkový triumf se však svedl mezi muži. Hlavními aktéry zápletky byl místní sportovní univerzál Svatopluk Janečka a v roli vyzyvatele se ocitl čistokrevný bajker Ondřej Fojtík. Systém bodování se škrtáním nejhoršího dosaženého výsledku z pěti závodů nabízel celou řadu variant na rozuzlení. Když seale v cíli závodu objevil Janečka na 5. místě, bylo jasné, že Fojtík musí dorazit do cíle nejhůře osmý, aby se stal celkovým vítězem VALACHY TOUR 2014. Vyčerpaný Fojtík sevšak v cílové rovince objevil devátý a o jedinou příčku tak prohrál svůj souboj „na dálku“ o valašský trůn! Těsnější to být nemohlo. Třetí skončil v celkovém hodnocení Milan Damek z Brušperka.

V dětských závodech opět přes 100 malých sportovců, příští rok bude nově vyhlášena také „Dětská VALACHY TOUR“
Krásné sportovní výkony byly k vidění v průběhu celého roku při všech závodech VALACHY TOUR také v dětských kategoriích. BĚHEJ VALACHY nebylo výjimkou a přilákalo na start více než stovku účastníků, kteří si poměřili síly na tratích 5 různých délek v 13 kategoriích. Samostatné shrnutí dětských závodů přineseme v podrobné reportáži.
Pořadatelé se však vzhledem k pravidelně velkému zájmu o dětské závodyzavázali do budoucna propojit jejich hodnocení do jediného celku a po vzoru „velké“ TOUR uspořádat „Dětskou VALACHY TOUR 2015“. Mladí sportovci tak budou mít od příští sezony možnost bojovat po vzoru dospělých ve svém celosezónním multisportovním klání!

.

Soubor zaslal zadavatel akce. Neneseme zodpovědnost za kvalitu nebo případnou škodlivost těchto dat.

Průvodce Českem - InfoČesko.cz | InfoJeseníky.cz | inPhoto počasí

Doporučujeme: Lyžování Beskydy, Javorníky, Hostýnské vrchy | Ubytování Frenštátsko | Ubytování Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy | Ubytování Slezské Beskydy | Ubytování Frýdecko-Místecko | Ubytování Hostýnské vrchy | Last Minute Beskydy | Chalupy Beskydy | Beskydy bez bariér | Koupání v Beskydech | Horská služba Beskydy

Copyright (C) 1998-2024 its Beskydy, s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Používá Gate.NET v3.16b